Львівський вокзал міг бути в середмісті
Oct. 4th, 2013 04:04 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)


На фото - перший львівський "двірець" і сучасний Головний вокзал
Питання побудови залізничного вокзалу у Львові з самого початку було досить непростим, в першу чергу, по причині складного рельєфу місцевості. На сайті lvivcenter можна побачити мапу 1860-го року з трьома різними пропозиціями розташування двірця. Мапу було створено на замовлення Вацлава Прусс Яблоновського, який пропонував розташувати двірець поблизу Будинку Інвалідів.

І навіть тоді, коли вже постав перший двірець, усе одно у Львові не припинялись спроби знайти інше місце, щоб вокзал не був настільки далеко від міста.
На одному з польських блогів (dalel.blog.onet.pl - на жаль, вже не працюючий) знайшовся план іще одного нереалізованого проєкту. Блогер пише, що цей план привіз з собою його батько, експатрійований зі Львова інженер, працівник воєводського архіву мап кадастральних. На краю плану була дата «1880» і прізвище – Юзеф Хованець (Chowaniec Józef). Треба зауважити, що інженер магістрату та геодезист Юзеф Хованець був дуже заслуженою особою для Львова. Він був автором декількох планів Львова 1880–1890-х рр.
Проект дуже цікавий. Автор сміливо накреслив червоним кольором нову залізничну розв’язку, яка дозволила б поїздам з Перемишльського і Тернопільського напрямків доїхати майже до середмістя вздовж тоді ще відкритої річки Полтви. Сам вокзал розташувався б від площі Святого Теодора до вул. Торгової.
Оскільки якість зображення плану з проектом Юзефа Хованця дуже слаба, я вирішив перенести креслення на "План королівського столичного міста Львів" 1878 року (і забув зберегти оригінальний план).

Невідомо, наскільки цей проект був заавансований: чи проект було вже подано на розгляд, чи він так і лишився однією з пропозицій «в шухлядці» інженера Ю. Хованця. Але якби дійшло до його реалізації, складно навіть уявити, як зараз би виглядала ця дільниця міста.