zommersteinhof: (Default)
zommersteinhof ([personal profile] zommersteinhof) wrote2020-01-14 12:43 pm

Любинці - церква і видатні постаті

 Адреса: с. Любинці Стрийського району Львівської області

Церква св. вмч. Євстахія, цегляна, побудована в 1827 році за проєктом архітектора Мікаеля Фабрі. Архітектура терезіанського типу (про терезіанський тип - тут).

-          Після першого поділу Польщі в церковному будівництві Галичини поширювалися офіційно затверджені зразкові проекти церков «терезіанського стилю» (за іменем австрійської імператриці Марії Терези), які створювали австрійські архітектори, що працювали у Львові, зокрема Микаель Фабрі та Йосиф Вандрушка. (Студницький Р.О. Типологія та художньостилістичні особливості церковної архітектури Східної Галичини (кінець ХІ — перша третина ХХ ст.)



Фото з сайту https://map.ugcc.ua

Видатні постаті, пов'язані з селом:

Савицький Роман, композитор, багато років учителював і творив у селіВважається автором знаменитої пісні «Гуцулка Ксеня» (за іншою версією - автором пісні був композитор Ярослав Барнич, автор популярної оперети «Гуцулка Ксеня»)

Володимир Бірчак, педагог, діяч Пласту в Ужгородізокрема, голова Крайової Пластової Старшини Закарпаття

- о. Омелян Петрушевич, священник. Його син Євген Петрушевич був президентом і диктатором ЗУНР.

- о. Сильвестр Богачевський (1858 - 1914), священник. Парохію в Любинцях отримав у 1892 роціМав трьох синівКостянтина, Данила і Олексу. 

      


• Костянтин Богачевський – перший в історії митрополит філадельфійський (1958 - 1961)
• Данило Богачевський – доктор права, голова Філадельфійського відділу НТШ (1957 - 1967).
• Ігор-Орест Богачевськийсин Данили - американський конструктор, професор Нью-Йоркського університету. Автор формули (відома як "Bohachevsky funktion"), яка дозволила розраховувати повернення космічного корабля на орбітальну станцію з поверхні іншої планети. Завдяки цьому було розраховано політ на Місяць, а також наступне повернення на Землю американського космічного корабля "Аполлон-11".