zommersteinhof: (Default)
[personal profile] zommersteinhof
В церкві села Красів знаходиться дуже незвичне дерев’яне розп’яття.
На жаль, його дуже складно сфотографувати (особливо мобілкою) через те, що круцифікс знаходиться між двома вікнами і світло дуже перешкоджає не тільки зазнимкувати, але і роздивитись це розп’яття..

Ось що пише Василь Лаба у своїй розвідці "Літопис парафії Красів":

"Нерозгаданим на сьогоднішній день є походження великого дерев’яного хреста з розп’ятим Христом (різьба по дереву)... 
Як згадує Катерина Дідух, родом з Бродок, цей хрест привезли посеред ночі в 1950-их роках в Бродки до місцевого господаря Чичкевича Михайла троє красів’ян: В.Палій, В.Кісців та М.Гуменецький, щоб заховати його до кращих часів. Кажуть, що хрест спочатку хотіли встановити в красівській церкві, але проти цього категорично висловився о.Тричецький, мотивуючи це тим, що хрест католицький.
Хрест заховали на стриху хати. Коли господар перекривав хату, виникло питання: як зняти його при потребі. І хрест переховали знову ж таки на стриху старезної сусідньої хати, де він пролежав багато років. Певного часу хрест потайки, відвезли до Красова і помістили в церкві. Хто і коли саме це зробив?.. Є різні судження... За словами С.Романіва, саме вони разом з М.Гуменецьким і перевозили цей хрест, і заносили його до церкви. Церква на той час була то закрита...
В якому році це було?.. Він, на жаль, вже не пам'ятає. Правда в інтернет-публкації "Євхористійне чудо в Красові", є думка о.Когута. що цой хрест привіз з Італії мешканець села Іван Каута, який брав участь у І світовій війні. Сумнівно, щоб бідний вояк з полону двигав додому такий великий хрест. Тим більше, що такий самий хрест з розп'яттям знаходиться в церкві села Довге коло Моршина.
Думаю, що такі хрести вироблялися в нас. Каута міг купити і пожертвувати до церкви цой хрест, а коли православна ієрархія стала приводити галицькі церкви до потрібного вигляду, то хрест (і не лише його!) котрийсь зі священиків мусив з церкви прибрати, щоб самому не бути прибраним з парафіі".
 

Profile

zommersteinhof: (Default)
zommersteinhof

July 2017

S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 21st, 2017 06:37 am
Powered by Dreamwidth Studios